VICTON üyeleri, Breonna Taylor’a adanmış bir şarkıda dans ettikleri için özür dilediler.

2020 Mart’ında, Afrikalı-Amerikalı kadın Breonna Taylor, Kentucky, Louisville’deki evinde bir baskın sırasında 3 sivil polis tarafından öldürüldü. Eski memur Brett Hankison, polis protokolüne aykırı olan Taylor’un dairesinin kapalı bir avlu kapısı ve penceresinden körü körüne ateş ettiği için polislikten kovuldu ve Taylor’un komşularını tehlikeye atmaktan 3 adet tehlike suçlamasıyla suçlandı. Ancak, diğer 2 memur Jonathan Mattingly ve Myles Cosgrove aleyhine herhangi bir suçlama açıklanmadı ve Taylor’un ölümü için hiç kimse suçlanmadı.

Ölümü, polis şiddetine ve ırkçılığa karşı sayısız protestolara yol açtı ve birçok sanatçı adaletsizliğe karşı çıktı. Şarkıcı Tobe Nwigwe, 2020 yılının Temmuz ayında, Breonna Taylor’ın ölümünden sorumlu memurların tutuklanmasını isteyen “Sana İhtiyacım Var (Breonna Taylor)” adlı şarkıyı yayınladı ve VICTON, artık silinmiş bir koreografi videosu için ateş altında.

VICTON üyesi Sejun aşağıdaki dans videosunu yayınladıktan sonra, çok sayıda hayran tepki gösterdi ve video anında Instagram’dan kaldırıldı. Bununla birlikte, Sejun hayranlardan canlı yayın sırasında özür diledi ama bazıları özrünün sıradan ve samimiyetsiz olduğunu düşünüyordu. Şu an itibariyle Sejun, Seungsik ve Subin, Instagram hikayelerinde özür diledi.

Sejun, “Yakın zamanda bir dans videosunda kullanılan şarkının anlamını bilmiyordum ve yurtdışındaki birçok insan ve hayranlarımız ALICE için hayal kırıklığına ve incitmeye neden oldum. Üstelik, bu bir canlı yayın sırasında ortaya çıktığında düzgün bir şekilde özür dilemedim. Her şey benim dikkatsizliğimden kaynaklanıyor. Yurtdışındaki insanlardan ve benim yüzümden yaralanan ALICE’tan bir kez daha özür dilerim. Gelecekte daha düşünceli davranmak için elimden geleni yapacağım. Bir kez daha özür dilerim. “

Subin özür diledi ve şöyle açıkladı: “Promosyonlar arasında Seungsik, Sejun ve ben koreografi dersleri aldık ve her ders sırasında dans videoları çekiyorduk. Bunun ortasında yüklenen bir dans videosu bir çok insanı yaralandı .” Seungsik de aynı şekilde özür diledi.

 

Kopyalama iznine sahip değilsiniz.